شه پول SHAPOL- بوکان
کشتن انسانهای بی گناه و بی دفاع در اقصا نقاط کره زمین در قالب هرگونه دیدگاه و مکتب ، محکوم و جزو لکه های ننگین تاریخ بشر است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بوران b.kaseb@chmail.ir
نظرسنجی
عملکرد کدام یک از دوره های شورای اسلامی شهرستان بوکان بوسیله شما مثبت تر ارزیابی می شود
نوشته شده توسط هومن قدیری

آدرس کوتاه این صفحه: https://sitedar.com/?p=2095

بسیاری از طراحان وب برای سریعتر پیش بردن کار خود و صرفه جویی در زمان که در نهایت باعث بیشتر شدن سود آنها خواهد شد، ترجیح می دهند که قالب سایت آماده ای که شرکت های دیگر طراحی وبسایت از قبل طراحی کرده اند و به فروش می رسانند، استفاده کنند.

خصوصاً از زمانی که CMS ها مانند وردپرس بوجود آمده اند کار راه اندازی وبسایت بسیار آسانتر شده است و اشخاص عادی که اطلاعات کمی در مورد طراحی سایت و زبان های برنامه نویسی دارند نیز می توانند به راحتی با خرید یک قالب وردپرس برای خود یک سایت راه اندازی نمایند چرا که سیستم های مدیریت محتوا (CMS) طوری طراحی شده اند که کد نویسی های سایت را خود انجام می دهند و کاربر تنها به صورت شماتیک برای آن مشخص می کند که چه چیزی در کجای سایت قرار بگیرد. به همین دلیل دسته ی دیگری از افرادی که از قالب های آماده سایت استفاده می کنند، بسیاری از این افراد هستند.

این افراد نیز برای کم شدن هزینه و از طرفی به دلیل خوشایند بودن ایجاد سایت توسط خودشان بدون داشتن علم برنامه نویسی وبسایت، رو به خرید قالب های از پیش تولید شده توسط شرکت های حرفه ای وبسایت می آورند و آن را خریداری و روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب می کنند. در کل، خرید قالب آماده وبسایت مزایا و معایب خواص خود را دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایای خرید قالب سایت:

یکی از مزایای استفاده از قالب سایت، همانطور که گفته شد صرفه جویی در زمان طراحان وبسایت است. طراحان وبسایت علاوه بر استفاده ی قالب خریداری شده، به دلیل داشتن علم برنامه نویسی و آشنایی آنها با زبان های برنامه نویسی سایت، می توانند با تغییراتی که در کدها و برخی اشکال و رنگ های سایت می دهند، با صرف زمان کم، قالب دیگری تولید کنند و برای پروژه ی دیگری استفاده کنند.

تمام قالب ها، بد و مشکل ساز نیستند و در صورتی که بدانید از چه شرکتی قالب سایت را خریداری می کنید، این اطمینان وجود دارد که کدها به صورت بهینه برای موتورهای جستجو و با کمترین ایراد و با متد روز نوشته شده باشند و از طرفی دارای حفره و مشکلات امنیتی نباشند و با استفاده از این قالب در آینده به مشکل بر نخورید و به راحتی بتوانید ان را مدیریت کنید و قابلیت های دیگر نیز اضافه نمایید. به همین دلیل هم برای فروش قالب ها پول دریافت می کنند. یکی از این شرکت ها که می توان از این نظر به آن اعتماد کرد و قالب سایت را بدون مشکل در آینده و به صورت اصولی استفاده کرد، شرکت طراحی سایت دارکوب است. قالب آماده سایت دارکوب به صورت کاملا اصولی و بهینه و به صورت ریسپانسیو طراحی شده تا طراحان وب بتوانند با اطمینان از این قالب استفاده کنند. خصوصاً برای خرید قالب آماده سایت فروشگاهی که برای طراحی آن تخصص و دقت بسیاری لازم است باید مراقب بود که از چه شرکتی این قالب ها را خریداری می کنید.
اما مشکل جایی است که یک شخص عادی این قالب ها را خریداری کند. خرید و نصب قالب به تنهایی کافی نیست. قالب ها پس از نصب روی سایت نیاز به تنظیمات و امنیت سازی دارد (البته قالب های شرکت های معتبر، امنیت سازی اولیه شده اند اما برای تکمیل امنیت سایت باید بعد از آپلود و نصب قالب اقدام شود) که همین موارد نیاز به تخصص دارد به همین دلیل قالب های آماده اصولا برای طراحان وب عرضه می شوند چرا که آنها تخصص این امر را دارند و به این موضوع که چگونه در آینده این قالب را توسعه داده و قابلیت های دیگر به ان اضافه کنند، کاملا مسلط و واقف هستند. از طرفی می توانند متوجه شوند که قالبی که خریداری کرده اند دارای ایراد هست یا خیر. در واقع قالب آماده برای صرفه جویی در زمان طراحان وب سایت است.

معایب قالب آماده سایت:

یکی از مواردی که به عنوان عیب می توان برای برخی قالب های آماده نام برد این است که اکثر افرادی که تمایل دارند قالب آماده خریداری کنند، علم و تخصص طراحی وب سایت را ندارند به همین دلیل رو به خرید قالب آماده می آورند. از این رو برخی از شرکت های سودجو از این مسئله سوء استفاده کرده و قالب آماده را طوری طراحی می کنند که خریدار عادی، در آینده و در مراحل مختلف به آن نیاز پیدا کند یا ممکن است قالب را با ایرادات مختلف طراحی کنند تا با استفاده از این قالب، به بهینه سازی سایت خودشان کمک کند و مواردی از این دست. به همین دلیل نمی توان به هر شرکتی برای خرید قالب آماده اطمینان کرد. متاسفانه افراد عادی که خودشان بدون تخصص لازم اقدام به طراحی سایت و خریداری قالب می کنند از این موارد آگاهی ندارند و به دام این افراد گرفتار می شوند.

از طرفی حتی اگر این افراد قالب کاملاً سالم را خریداری نمایند نمی توانند بعد از آپلود و نصب قالب، تنظیمات آن را به درستی انجام دهند و بقیه ی مراحل امنیت سازی را انجام دهند به همین دلیل قالب در آینده به مشکل بر می خورد و این فرد تصور می کند که ایراد از قالب می باشد.

عیب دیگری که می توان برای قالب های از پیش طراحی شده متصور بود، قالب رایگان سایت است. به جرأت می توان گفت که تمامی قالب های رایگان دارای ایرادهای مختلف از هر نوع و حفره های امنیتی می باشد که به راحتی می توان سایت را در آینده هک کرد. این قالب ها به صورت بهینه طراحی نمی شوند و سایت قادر نخواهد بود که رتبه ی مناسبی در موتورهای جستجو مانند گوگل کسب کند. اما بسیاری از کاربران که تخصص کافی در طراحی سایت را ندارند فقط ظاهر قالب را می بینند و تصور می کنند که در هزینه های خود صرفه جویی کرده اند اما از پشت پرده اطلاع کافی را ندارند و نمی دانند که چه مشکلات زیادی در آینده در انتظار آنها می باشد.

سوالی که بسیاری از این افراد برایشان پیش می آید این است که حالا که توانستم یک سایت را تقریبا بدون هزینه راه اندازی کنم پس چرا باید هزینه ی طراحی سایت به شرکت های طراحی پرداخت کنم؟ توضیحات بالا دلایل این امر را نشان می دهد. از طرفی قالب های رایگان برای کسانی مناسب است که در حال آموزش طراحی وبسایت هستند و برای تمرین می توانند از آن استفاده کنند. اصطلاحاً هر ارزانی و هر رایگانی بی حکمت نیست. طراحی وبسایت یک امر بسیار تخصصی است که فقط شرکت های مجاز و معتبر طراحی سایت مانند شرکت طراحی سایت دارکوب به آن به خوبی واقف هستند.

یکی دیگر از معایبی که می توان برای قالب آماده وبسایت نام برد این است که یک قالب که برای فروش گذاشته می شود، افراد زیادی آن را خریداری می کنند. بنابراین سایت شما از نظر ظاهر شبیه بسیاری از سایت های دیگر می شود. حتی اگر نیمی از این افراد، کمی در کدها و رنگهای سایت دست ببرند تا تغییر کند ولی باز نیمی از قالب های خریداری شده شبیه سایت شما هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بوران b.kaseb@chmail.ir
پنجشنبه 30 خرداد 1398


سرویس کوردانه- «نوید رشیدی» دانش آموز 17 ساله بوکانی بعد از شش قرن، اُسطُرلاب (غیر زورقی)را بازسازی کرد.

 سرویس کوردانه- «نوید رشیدی» دانش آموز 17 ساله بوکانی بعد از شش قرن، اُسطُرلاب (غیر زورقی)را بازسازی کرد.

 ​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان،  نوید رشیدی در دبیرستان نمونه دولتی فارابی در رشته ی ریاضی فیزیک تحصیل می کند. عضو انجمن نجوم پژوهشسرای دانش آموزی شهرستان بوکان است. وی که دارای مدرک فلسفه وحکمت اسلامی است از علمای شافعی مذهب نیز اجازه نامه ی روایت منطق وفلسفه را دریافت کرده است.  

 نوید به خاطر علاقه ی ویژه ای که به حوزه ی افلاک و نجوم دارد اُسطُرلاب (غیر زورقی) را بازسازی کرده که شش قرن قبل ساخته شده است.   

 وی  باحضور در دفتر زریان موکریان گرفت: اُسطُرلاب که به معنای ستاره یاب وافلاک نما است یکی از برترین آلت های رصدی در دوره های پیشین نجوم بوده،که به خاطر اهمیتی که در ستاره شناسی و ریاضیات داشته، برهر منجم تازه کاری لازم بوده که شیوه ی کار باآن وحتی روش ساخت آن را فراگیرد.

شکل رایج اسطرلاب بدین صورت بوده که یک صفحه ی مدرج بزرگ به نام مادر،صحفه ای به نام حجره، و صحفه ی مدوری که صورت های فلکی بر آن ترسیم شده اجزای اصلی اورا تشکیل می دادند و غالباً از فلزاتی چون برنج ویاسایر آلیاژ ها ساخته می شد.

نوید در ادامه گفتگو در شرح کاربرد های فراوان این وسیله گفت:از کاربرد های اسطرلاب می توان به تعیین موقعیت وپیش بینی وقت طلوع وغروب خورشید وتمام اجرام سماوی، مهمتر از همه پیش بینی اوقات شرعی ودوعیدقربان ورمضان،محاسبه ی وقت با دقت دقیقه ای!!،محاسبه ی عددپی تا 26رقم اعشار،محاسبه ی هر ارتفاع وزاویه ای،محاسبه ی فاصله ی اجسام به خصوص ستارگان وتعیین قبله اشاره کرد،که این ها تنها بخشی از کاربرد های فراوان اسطرلاب هستند.

همچنین لازمه ی کار با اسطرلاب دقت،آشنایی با مبادی علم ریاضیات ونجوم(به خصوص نجوم قدیم یا همان هیئت)است، که با پشتکار وتلاش وتحقیق علمی میسر می شود.

نوید می گوید به علت علاقه ی وافری که به علم نجوم وریاضیات دارد وکشور عزیزمان نیز یکی از ستارگان درخشان این دوعلم است،پس از چهار سال تحقیق اقدام به باز سازی اسطرلاب کرد تا این یادگار منجمان پیشین را دوباره زنده کند.

اوضمن اینکه می گوید در ساختن این اسطرلاب از منابع وکتب علمی عربی-قدیمی استفاده کرده،این نکته را هم ذکر می کند که در چهاردهمین جشنواره ی نجوم کشوری(اردیبهشت98)با داوری اساتیدی هم چون پروفسور درودی استاد دانشگاه زنجان ویکی از طراحان وموسسان رصدخانه ی ملی ودکتر امیر غیبی موفق به کسب رتبه ی اول شده است.

اودر باب تمایز اسطرلابش با سایر اسطرلاب ها می گوید:اسطرلابی که ما موفق به باز سازی آن شدیم دومین اسطرلاب ایران واولین اسطرلاب غیر زورقی است وهمچنین اولین اسطرلابی است که بعد گذشت شش قرن دارای روش تعیین قبله است.

هنگامیکه به پایان صحبت ها نزدیک می شدیم نوید گفت: از مدیریت محترم آموزش وپرورش بوکان و ریاست نهاد کتابخانه های عمومی بوکان خواهشمندیم مجوزی برای ما صادر کرده تا اجازه استفاده از کتب و نسخ خطی موجود در کتابخانه های کشور را داشته باشیم.همچنین او از مدیریت محترم دانشگاه آزاد اسلامی بوکان خواهشمند است که تلسکوپ موجود در دانشگاه را دراختیار او و پژوهشسرا قرار دهند،تا به امید ذات باریتعالی پس از چندی تحقیق ومطالعه موفق به ساخت دوباره ی رصدخانه ی ابوریحان بیرونی برای اولین بار بعد از شش قرن شوند.( لازم به ذکر است که رصدخانه ی نامبرده یکی از بزرگترین رصدخانه های دوره ی اسلامی بوده است،که در سرزمین خوارزم واقع درشمال ایران بنا شده بود وتا امروز نمونه وهمتایی در بازسازی نداشته است.)

او در پایان صحبت از جناب آقای یوسف زاده مدیر محترم پژوهشسرای بوکان وحامی و پشتوانه ی این پروژه،جناب آقای مصطفوی دبیر نجوم ودبیر راهنما ،جناب ماموستا محمود سعیدی امام جماعت و مدرس مسجد حضرت حمزه به سبب کمک در یادگیری زبان شیرین عربی،وخانواده به خاطر تشویق ودادن انگیزه برای قدم نهادن در وادی علم تشکر به عمل آورده واز خداوند منان خواستار است که روزی بتواند زحمات این بزرگان را جبران کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بوران b.kaseb@chmail.ir
پنجشنبه 30 خرداد 1398

سرویس موکریان- علی رغم تاکید سرپرست فرمانداری بوکان برای جذب نیرو در سیلوی بوکان از طریق فراخوان و آزمون، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت:شرکت خصوصی برنده شده درمزایده نیروهای مورد نیاز خود را جذب می کند و آزمونی برگزار نمی شود.

سرویس موکریان- علی رغم تاکید سرپرست فرمانداری بوکان برای جذب نیرو در سیلوی بوکان از طریق فراخوان و آزمون، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی گفت:شرکت خصوصی برنده شده درمزایده نیروهای مورد نیاز خود را جذب می کند و آزمونی برگزار نمی شود.

​​​​​​​زین العابدین طایفه آقایاری در گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان در خصوص نحوه جذب نیروهای مورد نیاز در این سیلو گفت: نیروهای مورد نیاز توسط یک شرکت خصوصی مشهدی برنده در مزایده ای که در تهران برگزار شد، جذب می شود و این شرکت در حال رایزنی است.

وی جذب نیرو از طریق آزمون  و فراخوان را رد کرد و تصریح کرد: برگزاری آزمون تعهد استخدامی به دنبال می آورد در حالی که نیروهای به کارگیری شده در سیلو  که باید فنی و باتجربه باشند به صورت شرکتی جذب می شوند.

 مطرح شدن این سخنان در حالی است که  «لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری بوکان در جلسه ادریبهشت ماه خود با آقایاری که اصحاب رسانه نیز حضور داشتند، تاکید کرد: جذب و به کارگیری این نیروها یا باید از طریق برگزاری آزمون باشد و یا باید ضابطه مشخص و دقیقی برای آن تعیین شود.

سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان که 15سال قبل عملیات اجرایی آن آغاز شد، تیرماه امسال راه اندازی می شود و باید 13 نیروی فنی را به کار بگیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بوران b.kaseb@chmail.ir
پنجشنبه 30 خرداد 1398

دفترچه های کاغذی بیمه سلامت در ۴ شهرستان آذربایجان غربی حذف می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: با هدف توسعه خدمات الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی، عملیات اجرایی این طرح در شهرستان های سلماس، بوکان، اشنویه و ماکو آغاز می شود.

به گزارش ایرنا نادر نانبخش روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پیش از این شهرستان نقده به عنوان آزمونه (پایلوت) دفترچه‌های الکترونیک بیمه سلامت انتخاب شده بود تا توسعه خدمات الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی از این شهرستان آغاز شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر پزشکان ۴۸ موسسه تشخیصی درمانی خصوصی نقده با تعریف نام کاربری ویژه و رمز عبور وارد سامانه الکترونیکی تجویز دارو می‌شوند و تجویزهای خود را برای بیمه شدگان این سازمان به راحتی انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در این سامانه به محض ورود شماره ملی بیمه شده سامانه مشخصه فرد بیمه شده را نمایش می‌دهد و اعتبار دفترچه ارائه شده نیز اعلام می‌شود که پزشک می‌تواند اقدام به تجویز نسخه کند.

وی با اشاره به اینکه نسخه در این روش به صورت الکترونیکی صادر می‌شود، بیان کرد: اگر دفترچه فرد مراجعه کننده دارای اعتبار باشد حق ویزیت بیمه‌ای و در صورت نداشتن اعتبار دفترچه، حق ویزیت آزاد از فرد دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در حال حاضر در موسسه‌های خصوصی طرف قرارداد اجرا می‌شود، اعلام کرد: در این طرح فرآیند رسیدگی به نسخه‌ها به طور همزمان توسط سامانه انجام می شود و این عمل فرآیند پرداختی به موسسه‌ها را کوتاه‌تر می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: طرح الکترونیکی کردن دفترچه‌ها با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره وری بیشتر و خدمات رسانی بهتر اجرایی می‌شود.

نانبخش ادامه داد: با حذف دفترچه، اطلاعات بیمار در سامانه به ثبت رسیده و با ارائه کد ملی از سوی بیمار، دسترسی به آن انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در طرح حذف دفترچه‌ها راحتی شهروندان را مدنظر داریم و این برنامه با همکاری موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد می‌تواند ثمرات بسیاری بر سیستم بهداشت و درمان داشته باشد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: الکترونیکی شدن خدمات هزینه‌ها را پایین آورده و دریافت خدمات را آسان‌تر خواهد کرد.

وی برنامه تبادل اسناد بستری به صورت الکترونیک را از دیگر برنامه‌های این سازمان بیمه گر عنوان کرد و افزود: این طرح به زودی در بیمارستان‌های طالقانی، مطهری و سیدالشهدای ارومیه و بیمارستان قمر بنی هاشم خوی اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که از سال ۱۳۹۳ اجرا شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح حرفی برای گفتن دارد و با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره مند شده‌اند و هوشمندسازی مسیر تعالی روز افزون این دستاورد را هموار خواهد کرد.

اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی بیش از یک میلیون ۹۹۰ هزار نفر در این استان بیمه شده دارد که تحت پوشش پنج صندوق این سازمان (صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) می‌باشند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بوران b.kaseb@chmail.ir
پنجشنبه 30 خرداد 1398

نتیجه تصویری برای جلیل صفر بیگی

   

ازجنس بهار هرچه داری بفرست

دریا و گل و رود و قناری بفرست

یادت نرود برای تنهایی من

حتما دو سه عکس یادگاری بفرست 

*******

یک پنجره ناگهان برایم بفرست

یک شعر و کمی دهان برایم بفرست

دارم خفه میشوم دراین کنج قفس

لطفاکمی آسمان برایم بفرست

*******

بیهوده فقط جواب سربالا داد

با"حرف و حدیث"و"شاید..."."اما..."داد

بااین همه حرف باز هم کرمو بود

سیبی که خدا به آدم و حوا داد

*******

این عصرکه عصرظلمت و بیداد است

شاعر همه ی رسالتش فریاد است

یک شاعرمرد میشناسم آن هم

بی هیچ سخن فروغ فرخزاد است

*******

دستوربده که صندلی رابکشند

دستوربده که صندلی رابکشند

مامنت مرگ را نخواهیم کشید

دستوربده که صندلی رابکشند

******

ازبس که خدابه مادوتا بدبین است

ازفرط خجالت سرمان پایین است

مامتهم ردیف اول هستیم

عاشق شده ایم!جرممان سنگین است

*******

کم روی سرسکوت آوارم کن

یک بار دگر به شعر وادارم کن

میخواهم ازاین شعربه شهری بروم

یک پلک به صبح مانده بیدارم کن...

*******

مانندهمیشه چشم هایم به دراست

برسفره ی ماجگرنه،خون جگراست

ته مانده ی سفره ی شمارا آورد

آری!پدرم مورچه ی کارگراست

*******

یک جام پراز شراب دستت باشد

تاحال من خراب دستت باشد

این چندهزارمین شب بی خوابیست

ای عشق فقط حساب دستت باشد...

*******

جلیل صفربیگی شاعر معاصر متولد سوم بهمن سال ۱۳۵۲ در روستای چالسرا در استان ایلام است. وی دانش‌آموخته و دارای مدرک کارشناسیریاضی است. وی هم‌اکنون معلم و به تدریس ریاضی اشتغال دارد.

اشعار وی غالبا در قالب‌های رباعی و شعر سپید است. از او 17 کتاب به چاپ رسیده که شامل 12 مجموعه شعر، یک ترجمه، و 4 گردآوری است. دو کتاب ((گاو صندوق بر پشت مورچه کارگر)) و ((شتر ها از فینقیه شیشه اورده اند))تازه منتشر شدند.


جلیل صفر بیگی در اسفند 1389 اولین شماره ی آنات را منتشر کرد. آنات نخستین سایت ایرانی است که به صورت تخصصی به شعر کوتاه می پردازد. آنات هر ماه یک مسابقه در قالب های مختلف شعر کوتاه برگزار میکند .


این قسمت اشعار از ایشان نیست

همه روز روزه بودن،‌ همه شب نماز کردن

همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن

شب جمعه‌ها نخفتن،‌ به خدای راز گفتن

ز وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن

به خدا که هیچ کس را ، ثمر آنقدر نباشد

که به روی ناامیدی در بسته باز کردن


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بوران b.kaseb@chmail.ir
دوشنبه 27 خرداد 1398


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic