تبلیغات
ZHIKAN- ژیکان- بوکان - صعود به دماوند اینبار با مدیریت تیم از طریق تلفن
ZHIKAN- ژیکان- بوکان
کشتن انسانهای بی گناه و بی دفاع در اقصا نقاط کره زمین در قالب هرگونه دیدگاه و مکتب ، محکوم و جزو لکه های ننگین تاریخ بشر است
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بوران b.kaseb@chmail.ir
نظرسنجی
عملکرد کدام یک از دوره های شورای اسلامی شهرستان بوکان بوسیله شما مثبت تر ارزیابی می شودبالاخره با تلاش زیاد توانستم مدیریت گروه کوهنوردی 2 نفره دوستانم حسن کریمی و قادر محمودی را بصورت  تلفنی در دماوند انجام دهم و در حالکیه اولین صعود انها به ارتفاع بالای 4000 بود و انهم در شرایط نسبتا بد جوی اما با همت وصف ناشدنیشان موفق به صعود از سه شنبه 11 تا 5 شنبه 13 شهریور 94 شوند . این صعود بر غیور مردان کرد بوکانی مبارکباد .یادمان نرود که دماوند بعد سلسله جبال هیمالیا و چند قله بالای 7000 دنیا یکی از بلندترین قلل جهان بشمار می اید !نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
بوران b.kaseb@chmail.ir
شنبه 14 شهریور 1394
سه شنبه 19 آبان 1394 03:40 ق.ظ
جناب عزیزی نمیدانم از کجا می بافید و میدوزید!! بوکان شهر اقوام؟؟ شهر ادیان؟؟ پایتخت فرهنگی مطرح کردستان؟ شیراز کردستان؟؟
آخه مثلاً ارامنه و آشوری که مسیحی هستند هیچ کاری ندارن بیان تو بوکان زندگی کنند با این امکانات ؟؟ فکر کنم بیان هم مسلمانان بوکان از چش و چالشان هم نروند بالا خوبه!! مگر بوکان و ارومیه یکی می شود؟ حالا تو گذشته پنجا شصت سال پیش 70 - 80 خانواده کلیمی تو بوکان از سرناچاری با شماها زندگی کرده اند دلیل نمی شود! بنده خداها معلوم نبود تو چه وضعی به سر می بردند در بوکان که حرف های آن ها در آپارات و.. در مورد بوکان موجود است که چه کشیدند!

به هرصورت زیاد کشش ندهیم در این مورد.! اما مشکلات بوکان از هر نظر خیلی زیاده! جدیداً هم شاهد بودید مردم روستاها در مجتمع ادارات بازار دایر کردند و وضعی شده بود که هر غریبه ی میدید بوکان را حتماً حتماً پایتخت فرهنگی می نامید.

امیدوارم منتشر شود نظرم.
بوران b.kaseb@chmail.ir1 - نمیدانم این نظرات چرا سر از مطلب دماوند در اورده است و چه ربطی دارد .
2 - هر چند که بدور از حقیقت می باشد منتشر می شود .
3 - نه فقط بوکان بلکه همه ی کردستان از جمله کردستان عراق نشان داده اند که بهترین مکان برای زندگی مردم با عقاید مختلف بوده و هستند .
4 - ارومیه نشان داده که برای این منظور قابل دفاع نیست .
یکشنبه 3 آبان 1394 12:49 ب.ظ
کدام حرکت بزرگ هر کدام از سایت ها برای اینکه 100 عدد به بازدیدشون اضافه بشه چه کار هایی که نمیکنن من اسم نمیارم ولی سایتی تو بوکان برای اینکه بازدیدش از سایت های منطقه بیشتر بشه از هیچ کاری دریغ نمیکنه از جمله احساسی کردم مسئله بین مهاباد و بوکان و بوکان و سقز و...
و در این سایت ها هیچ وقت ندیدم حرفی از حل معضلات اجتماعی و فرهنگی به طور جدی و پیگر بشه
جناب اقای بوران بوکان خیلی مشکل داره خیلی واقعا در چند بند قابل گفتن نیست
از رفتار عجیب جوانان در خیابان ها تا تیپ های آنچنانی شهروندان اصلا شهر بوکان هویت کردی توش باقی نمانده از هر 50 نفر یک نفر لباس کردی به تن دارن اونم که حتما مسن هست ایا این معضل فرهنگی نیست؟
ایا مسائل مهمتر از این دست دعوای لفظی بین دوشهره
زمانی بود که یادمه چقدر کار های فرهنگی تو بوکان انجام میشد الان تو هر سال یکی دوبار بیشتر جشنواره های فرهنگی تو بوکان برگزار میشه من از مقایسه بدم میاد ولی اینو باید بگم تا چند سال پیش مراسم های فرهنگی بوکان با سنندج و مهاباد برابری میکرد ولی آیا الان این برابری وجود داره؟
ایا این معضل مهمتر از ایجاد تنش بین دو شهر نیست؟
من دیروز تد بازار بودم متاسفانه چند بار دیدم که مادران بوکانی علیرغم اینکه با فروشنده ها کردی صحبت میکردند با بچه هاشون فارسی حرف میزدن آیا این معضل مهمتر است یا تنش بین دو شهر؟
سال های نه چندان دور بوکان مرکز کمپینها اعم از کمپین های ورزشی و فرهنگی و...بود ولی آیا الان با شهری مثل پیرانشهر برابری میکنه؟
این رفتار ها باید آسیب شناسی بشه بوکان شهر مهمی در کردستان هست باید بهش رسیدگی کنن نه از لحاظ عمران بلکه از جوانب فرهنگی و اجتماع ی که به نظرمن مهمتر از زیبایی شهر است بوکان لایق بهترین هاست از هر لحاظ ولی باید توجه داشت مسائل فرهنگی و اجتماعی وفرهنگی بسیار مهمتر است

بعدشم دوست عزیز برو یک تحقیق کوچولو انجام بده ببین امار طلاق بوکان چنده و امار طلاق در شهر تهران
بوران b.kaseb@chmail.ir1 - بوکان علیرغم داشتن این مشکلات که اشاره کردید اما نه به این شدت ، در هر حال فعلا نیز موفقیتهای بسیار چشمگیر داشته است . لازم به ذکر است که بوکان طبق نظر کارشناسان صاحب نظر در این زمینه و نه من حقیر ، با سرعت قابل توجه در حال گذار از جامعه سنتی به مدرنیته می باشد و حتما این موضوع هزینه هایی برای این چامعه در پی خواهد داشت .
2 - حداقل در این زمینه طلاق من خودم از کارشناسان صاحب نظر می باشم و موضوع ازدواج و طلاق مورد بررسی می باشد - بطور مثال در حال حاضر در تهران حدود 30 درصد ازدواجها بصورت سفید یا پارتنری می باشد اگر در این زمینه شما اطلاعات لازم را دارید می دانید در حال حاضر بوکان در چه وضعیتی است لطفا امار تحقیقاتتان را ارسال نمایید .
3 - پر واضح است شما نیز مثل ما نگران وضعیت جدید بوکان می باشید اما دوست عزیز ما هر جا برویم و این موضوع را مطرح کنیم از ما مدرک و امار دقیق و محکمه پسند میخواهند نه چیزهایی که بر اساس مشاهده برای مثال فقط پیاده روهای بوکان صورت گرفته بطور مثال ایا می دانید که حدود 30 درصد افرادیکه در پیاده روهای بوکان در حال عبورند اصلا اهل بوکان نیستند ؟
جمعه 1 آبان 1394 03:59 ب.ظ
تعجب میکنم
شما به جای اینکه این نظرات رو که 100 در 100 میدونید باعث تفرقه میشه منتشر میکنید برید یک آسیب شناسی کنید که چرا آمار طلاق در بوکان اینقدر بالا رفته
از هر پنج ازدواج یک طلاق واقعا شوکه آوره امار شهری مثل تهران از هر 6 ازدواج یک طلاق است یعنی این به ما میگه که بوکان بیشترین آمار طلاق رو تو ایران داره
اینو گفتم که به شما را توجیه کم که مسائل بسیار مهمتری تو بوکان هست که دربارش بحث بشه
ایا یک معضل اجتماعی مهمتر است یا درگیر کردن دو شهر
آیا یک معضل اجتماعی مهمتر است یا آسفالت نکردن یک خیابان تو بوکان
آیا یک معضل اجتماعی مهمتر است یا سرکوفت زدن به مسئوولین شهر
آیا یک معضل اجتماعی مهمتر است یا رقابت لفظی با مهاباد و سقز و سنندج و...
آیا یک معضل اجتماعی مهمتر است یا...
بوران b.kaseb@chmail.ir1- انتظارات و بیانات شما هیچکدام غیر منتطقی نیستند .
2 - امار طلاق بوکان از تهران بالاتر نیست موضوع ازدواج و طلاق هم در تخصص من نیست
3 - همین بیانات بود در چندین سایت و وبلاگ که حرکت بزرگی اغاز شد که اکنون اثار ان بتدریج در سطح شهر دیده می شود
4 - تا بحال این مجادله ها به وفاق بیشتر بین 3 شهر انجامیده و افراد تندرو معدلتر شده اند نگران نباشید .
پنجشنبه 30 مهر 1394 04:23 ب.ظ
کیوان جان بسه دیگه مردم الان شکر خدا خیلی شعور دارن که حرف توی مهاجر روباور نکنن
تو از همون کسانی هستی که پنج ساله از هاوشار به بوکان اومدی و فقط میخای روابط مهاباد و بوکان رو خدشه دار کنی و از این کار لذت میبری


انتقاد بسیار شدیدی به مدیریت وبلاگ دارم که چرا نظارتی چنین افرادی کوته فکری رو تایید میکنید
بوران b.kaseb@chmail.irاینکه کسی از جایی به بوکان امده تازه اگر درست باشه جرم محسوب میشه ؟ اگر نظرات در قالب الفاظ رکیک نباشه منتشر میشه و جواب انرا که شما دادید نیز منتشر میشه - انشالله که موجب دلگیر شدن کیوان نشه
شنبه 28 شهریور 1394 11:33 ق.ظ
خخخ ولا خندیدیم بە نظرات این بوکانی ھا! کی میگوید جمعیت بوکان 200 ھزار نفر است؟ بوکان از مریوان مھاباد سقز بانە دیواندرە ھم کوچک تر است!! اعتماد بە سقف شما بوکانی ھا چقد زیادە!
جمعه 27 شهریور 1394 11:13 ب.ظ
سلام و عرض خسته نباشید. برخلاف نظرات دیگر دوستانی که در اینجا نظر دادند و مدیریت این وبلاگ. به نظر بنده این مهاجرت ها به بوکان از هر نقطه ی از ایران حال فقط شاهین دژ و تکاب و هه وشار و غیر نیست. برخی ها در بوکان فارس هستند از تهران، اصفهان و شمال کشور در بوکان زندگی می کنند و برخی هم آذری از تبریز و سایر نقاط آذری نیشین حال با هر نوع مذهب و مرام و عقیده! تنوع قومیتی/مذهبی در شهر بوکان کاملاً مشهود است بخصوص در طول سه چهار سال اخیر که شهر بزرگ تر شده و امن تر.

چرا حالا هم مهاجرین و ساکنین را باید بد یا خدای نکرده خلاف کار فرض باید کنیم؟ چرا در ارومیه که هر نوع قومیتی را میشود پیدا کرد و مشکلی هم نیست اما در بوکان همه چیز را گردن ساکنین غیره بومی انداخته شده؟ خدای انصاف است؟

بوکان الان مانند ارومیه شده {بوکان شهر اقوام و ادیان} واقعاً هم اینگونه شده است. متسفانه در آمار های فرمانداری شهرستان و آمار سراسری کشور در سالهای گذشته وقبلی شاید به دلیل محافظکاری و یا مسائل امنیتی سعی شده است بوکان را یکدست(مردم) نشان دهند اما انشالا اکر آمار 95 صحیح و بدون تعصب فکری مذهبی یا غیره صورت گیرد و نتایج منتشر شود شهرستان بوکان به طور قاطع مانند ارومیه شهر اقوام خواهد بود. باتشکر
پنجشنبه 26 شهریور 1394 12:58 ب.ظ
نمیدانم قبلاً مقاله بوکان چطور بوده! اما اکنون مقاله شهر بوکان، خوب شده و توسط چندمتخصص نوشته شده به جرات میتونم بگم که 95 درصد مطالب درج شده صحیح و درست و آمار و ارقام نیز صحیح و استناد به منابع معتبر اینترنتی و کتبی است.

درجواب کاوه
چهارشنبه 25 شهریور 1394 05:42 ب.ظ
سلاو مطالبی که له باره ی بوکان نوسراوه له ویکیپدیا دروسته دوستان؟
بوران b.kaseb@chmail.irبه نظرات جناب عزیزی و کاک حسین و جوابهای اینجانب در قسمت نظرات توجه فرمایید کاک کاوه گرامی با تشکر !
سه شنبه 24 شهریور 1394 09:53 ق.ظ
قبول دارم جمعیت زیاد در صورتی که امکانات لازمه از هر نظر فراهم نباشد و عدم وجود آنها باعث مشکلات زیادی میشود متسفانه عدم فعالیت مسئولین بوکان در طول چندسال گذشته اکنون نمایان شده! خوشبختانه امسال حرکت های زیادی صورت گرفته یعنی به اندازه ده سال شهرداری و فرمانداری فعالیت داشتن اما باز کم است و مشکلات زیادی مانده است. اما بوران عزیز این را هم میدانید این جمعیت زیاد بوکان باعث شده برایش بیمارستان 250 تختی درنظر بگیرند . این جمعیت باعث شده در آینده نزدیک درمانگاه تامین اجتماعی به بیمارستان ارتقا یابد. این جمعیت باعث آوازه بوکان از نظر بزرگی و پرجمعیت شده است. این جمعیت باعث صعود بوکان به عنوان سومین شهربزرگ کردنشین ایران شده. این جمعیت باعث شده بوکان از شهر مهمی مانند مهاباد پیشی بگیرد. مهاباد-مراغه هرچه دارند از نعمت پیشینه تاریخی و فرهنگیشان است. اما بوکان از این پس هرچه برایش فراهم شود (امکانات) از برکت جمعیتش خواهد بود. البته بنده هم دلخوشی از مهاجرت شاهین دژی ها و تکابی ها به بوکان ندارم!
بوران b.kaseb@chmail.irاینهم یک بعد قضیه ست که خیلی از صاحبنظران عقیده دارند جمعیت زیاد امکانات با خودش می اورد - فرصتهای اشتغال زایی ایجاد می کند و خیلی از نکات مثبت دیگر اما فرضیه ی دیگر انست که امکانات قبل از جمعیت و یا حداقل همزمان با جمعیت بایستی اتفاق بیافتد نه خیلی بعد از ان ! خواهشا اسامی شهرها اورده نشود چون در همه جای دنیا ادمهای خوب زیادند و همچنین ادمهای بد با عرض معذرت از اسامی شهرهای اورده شده !

دوشنبه 23 شهریور 1394 09:56 ب.ظ
عزیزم آقای عزیزی من بوکانی هستم و ساکن بوکانم هستم
صد در صد میشه ویکی پدیا رو تغییر داد
من بدون اکات یک مطلب درست را به صحفه ی ویکی پدیای بوکان اضافه کردم بعد از 6 ماه هنوز توش وجود دره

ولی در مورد جمعیت با شما موافقم جمعیت بوکان شهری 170600 و شهرستانی 227 هزار نفر هست
که شک نکنید در سرشماری سال 1395 جمعیت شهری بوکان بالای 250 هزار نفر خوادبود
دوشنبه 23 شهریور 1394 02:17 ب.ظ
خُب شما جناب بوران اگه دلسوزید و کاری ازتان برمیاید به این مسئولین بوکانی بگوید در جمعیت شهرشان حساسیت بخرج بدهند. من هم قبول دارم جمعیت بوکان بیش از این ها است اما چکار میشه کرد سازمان آمار کشور وقتی اصرار به این آمار دارد و آن را رسمی اعلام می کند دیگه چه میشود کرد؟ انشالا در سرشماری 94-95 جمعیت بوکان 200 هزار نفر اعلام شود ماکه از خدامونه!! در این شکی نیست شهرستان بوکان در حالت کنونی جمعیت آن حدود 270 هزار نفر است کمتر از این دروغ بوده و یا محافظکارانه می باشد.
بوران b.kaseb@chmail.irاولا جمعیت زیاد بدون در نظر گرفتن امکانات رفاهی و ایجاد نظم و قانون خیلی مایه ی افتخار نیست خود من بیشتر دوست داشتم در یکی از شهرهای مشابه شهرهای 5 تا 10 هزار نفری امریکا اما در ایران که یک شهر تمییز و منظم با سرانه ی تفریحی و فضای سبز کافی می بود زندگی میکردم تا در یک شهر بزرگ بی نظم کم امکانات هدف وبلاگ گوشزد کردن این مشکلات و بهینه سازی این وضعیت می باشد البته اقدام ان لازمست توسط هم مردم و هم مسئولان و قبل از همه بعنوان یک شهروند توسط خودم و خانواده ام بایستی انجام پذیرید .
دوما من گفتم با توجه به میانگین امار چند اداره جمعیت شهرستان در حدود 235000 نفر است و حدود 20000 نفر هم یا بلاتکلیفند ( مانند بازار دواب ) یا در امارها بنا به دلایلی حاضر به ثبت امار نیستند مانند حاشیه ی شهر - اما باز هم تاکید میکنم جمعیت زیاد در این شرایط خیلی قابل دفاع و افتخار نیست . باز هم با تشکر من خودم در بعضی از موارد در حال یادگیری از مطالب شما دوستان هستم .
یکشنبه 22 شهریور 1394 11:49 ب.ظ
الله و اکبر ! نمیدانم این حرفها رو از کجا میارید؟ جداً جناب حسین بی اکانت هم میشود مقاله بوکان را ویرایش کرد؟؟ بفرمائید این هم لینک با اکانت و بی اکانت ببینم میتونید ویرایش کنید؟ بفرما اینم آدرس لینک مقاله بوکان :
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%86

ضمناً جناب بوران، آمار چند اداره ملاک اصلی نیست. طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 جمعیت بوکان (نه به همراه شهر سیمینه) معادل 170,600 نفر بوده. این آمار رسمی هست. ویکی هم نمیاید آمار غیره رسمی و تائید نشده شهرها را بگذارد اگر این چنین میبود الان باید جمعیت بوکان را 200 هزار نفر ذکر می کردیم! تعصب افراطی شما (حسین) و تنفر از بوکانی ها در سخنانتان تابو است. مدیر این وبلاگ تنها با شما مماشات بخرج داده اند تاکنون. وسلام

بوران b.kaseb@chmail.irبا سلام - نظراتی که در ان الفاظ رکیک به اشخاص و اقوام در ان نباشد ، بعضیها بدون جواب و بعضیها همراه با جواب منتشر میشود مماشاتی در کار نیست اگر منتشر شده بخاطر این بوده این الفاظ در ان مشاهده نشده است جوابیه های شما که حتی اینبار همراه ادرس هم هست منتشر شده و بخاطر این جوابیه هم از شما تشکر می شود . این امار 170000 هم قابل قبول نیست این امار که همیشه از امار سایر ادارات کمتر اعلام میشود بسیار محافظه کارانه بوده و معمولا از سوی فقط فرماندری اعلام میشود و سایتها نیز معمولا فقط به امار فرمانداری استناد میکنند متاسفانه !
شنبه 21 شهریور 1394 10:32 ب.ظ
اقای عزیزی جمعیت بوکان در ویکس پدیا هشت ماه غلط بود شما اینو چطور توجیه میکنید
من کاری یه مهاباد ندارم چه بخواخیم چه نخو اهیم مهاباد شهری مهم در کردستانه و غیر قابل انکاره
شما میگی ویکی پدیای بوکان قفله ولی اینطور نیست الان بدون داشتن اکانت ویکی پدیا می تونی تغیرش بدی
بوران b.kaseb@chmail.irبا سلام جمعیت واقعی بوکان با توجه به میانگین چند اداره تا پایان سال 1390 و اخرین سرشماری بعمل امده : شهری بین 180 تا 185 هزار نفر - جمعیت شهرستان بین 230 تا 235 هزار نفر - البته جمعیت واقعا ملاک نیست و مهم اینست که دراین چند ساله کسانیکه به بوکان مهاجرت کردند اکثرا فقط فقر و بزهکاری به بوکان هدیه دادند و نتیجه انرا در همین یکماه گذشته قتلها و همچنین وضعیت چهارراه اسکندری می بینید . همچنین امکانات بوکان از هر لحاظ به سختی جوابگوی جمعیت 50 هزار نفریست و در حدود 15 سال متمادی شاهد هیچگونه افزایش امکانات تفریحی - حمل و نقل و ... در بوکان نبودیم - برای مثال یک کوه برده ره ش داریم که غیر از افرادی خاص که منشا اسیب هستند کسی جرات نمیکند به انجا پا بگذارد - بهترین جا برای خانواده ها مثلا پارک شهرک است . فقط 5 دقیقه کافیست با خانواده انجا بنشینید حتما 30 الی 40 نفر اراذل و اوباش و موتورسیکلت سوار دورتان را احاطه میکنند و القصه ....و معلوم نیست این عقب ماندگی چگونه میخواهد جبران شود . - با تشکر دوستان عزیز حسین و عزیزی سعی نمایید در یک فضای دوستانه به تبادل اطلاعات بپردازید قطعا گفتگوی شما برای خوانندگان مثمر ثمر خواهد بود .
شنبه 21 شهریور 1394 02:35 ب.ظ
این دو نسخه کتاب جناب محمدیان (بوکان در سده ی بیستم) اصلاً جالب نیست. نمیدانم در این بوکان نویسنده نداریم که تاریخ نگاری کند؟ یا اونام دلسوز بوکان نیستند برایشان مهم نیست؟
بوران b.kaseb@chmail.irانشالله از بچه های جوان تازه فارغ التحصیل شده ترغیب کنیم که شروع کنند حتما چاره ساز خواهد بود اینهمه فارغ التحصیلان تخصصی تاریخ داریم و کم نیستند - با تشکر
جمعه 20 شهریور 1394 07:00 ب.ظ
به نزم وانیه ویکیش سارچاوه یکی چاکه مامه
بوران b.kaseb@chmail.irحه تمه ن چاکه و بوخوشم زور جار چاوی لی ده که م به لام له نه زه ر عیلمی وه مه تمایه ی پی ناکه ن.
جمعه 20 شهریور 1394 11:07 ق.ظ
سلاوو کاکه همه مطالب ویکی که غلط و اشتباه نیست اگر اشتباه است مطالبش پس چراهمه از آن استفاده می کنند؟ کتاب افخمی معرفی کردی ! اما این کتاب مال زمانی هستی که بوکان تنها یک شهر بود و بیشتر مربوط به عشایر و طوایف و سردارهای آن است در غیر اینصورت مطالب امروزی در آن وجود ندارد.

کتاب افخمی همه اشتباهاتی دارد مثلاً در جای نوشته که " سردارکل بعد از عزل از مناصب دولتی به سردشت بازگشت" این یکی از اشتباهاته چون واسیلی نیکتین در کتاب کردوکردستان نوشته" عزیزخان معروف به سردارکل با دسیسه میرزاآقا خان نوری صدراعظم، متهم شد به جدا کردن کردستان از خاک ایران و با روس ها و انگلیسی ها زدوبند کرده است به همین دلیل مورد خشم شاه قرار گرفت و به املاک خود در بوکان بازگشت." یکی دیگر از اشتباه کتاب افخمی، اشاره به دهستان ترجان است که آن را در آن زمان هنوز جز بوکان دانسته درحالی که از 1344 به این طرف ترجان رسماً از بوکان جدا شده بود و توابع آن نبود کتاب افخمی نیز در سال 1364 نوشته شده.

کلاً گفتم کتاب افخمی برای دانستن پیشینه تاریخی شهرستان و مردم و طوایف آن خوبه و منبعه. اما برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد بوکان توصیه نمیشه.
بوران b.kaseb@chmail.irحتما مشکلاتی در کتاب هست اما متاسفانه بعد از ایشان کس دیگری سعی نکرده که این کتاب را بروز کنه و و وضعیت جدید بوکان را به ان اضافه کنه - با تشکر .
جمعه 20 شهریور 1394 03:15 ق.ظ
سلام و علیک؛
چندی پیش کسانی صفحه عبدالعزیزمولوی را در ویکی پدیا درست کردند درحالی که ایشان جز یک وبلاگ نویس و نویسنده هیچ سرشناسی ندارند! خُب برادر من میخای به زور مقاله یک وبلاگ نویس را ویکی بسازی؟ حذفش می کنن دیگه این بخاطر اینه این دوست مهابادی داغداره بابا! شاید بخاطر اینه مقاله مهاباد از ماله بوکان در آن جا سرتر نیست! انصافا مال بوکان عالیه.
جمعه 20 شهریور 1394 03:09 ق.ظ
باید عرض کنم اصلاً موافق حرف های آقای حسین نیستم! ویکپیدیا فارسی بسیار حساس است. شما راست میگی ؟؟ برو الان جمعیت مهاباد رو بکن 360 هزار نفر ببین ویرایشت 5 دقیقه دوام میاره یانه؟؟ حالا میخای منبع وبلاگی یا سایتی هم بزار! ویکی پدیا برپایه آمار جمعیت ها را گذاشته و به هیچ وجه اجازه گذاشتن چرندیات را نخواهد داد. به خصوص در صفحه بوکان که قفل است و هرکسی نمیتواند آن را تغییر بدهد! راستی جناب بوران مثلا کجایی ویکی پدیا اشتباه است؟ ویرایش کسانی پابرجا خواهد ماند که مطلبشان صحت داشته باشد در غیر اینصورت امکان نداره ویرایش شما بماند! اگردروغ میگم بسم الله امتحان کنید
بوران b.kaseb@chmail.irفقط از لحاظ علمی نمیشه به ان استناد کرد اینرا صاحبنظران میگویند و نظر من حقیر نیست اما میگم در بسیار از اوقات من خودم به ان مراجعه میکنم .اما مطالب انرا با سایر منابع بایستی مقایسه کرد .
پنجشنبه 19 شهریور 1394 07:59 ق.ظ
سلام یه پیشنهاد خوب لطفا متنو بخون
عملکرد سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند یا همان کلاچ برقی به گونه ای است که پس از نصب آن بر روی خودرو دیگر نیازی به کلاچ گیری با پا نمی باشد. بدین نحو که جهت تعویض دنده کافی است کلیدی که روی سردنده تعبیه شده است را گرفته و اقدام به تعویض دنده نمایید. در ترافیکهای سبک و سنگین شهری نیز عملکردی مشابه خودروهای اتوماتیک دارد به طوری که پس از قراردادن خودرو در وضعیت دنده یک با گرفتن ترمز خودرو متوقف و با رها کردن ترمز خودرو به آرامی شروع به حرکت می نماید( بدون گرفتن کلید روی سردنده) و با فشردن پدال گاز خودرو سریعتر حرکت می نماید
مزیت ها و قابلیت های کلاچ اتوماتیک
نصب بدون دستکاری در هیچ یک از قطعات خودرو به صورت کاملا مجزا از قطعات دیگر
امکان جابجایی از روی یک خودرو به خودروی دیگر در صورت تعویض خودرو
قابلیت خاموش نمودن و بازگشتن به حالت اولیه در حالت اول (کلاچ گیری با پا)
افزایش عمر دیسک و صفحه کلاچ به علت کاهش خطای کلاچ گیری توسط راننده
کاهش مصرف سوخت
استفاده از تمام مزایای گیربکس اتوماتیک با پرداخت حداقل یک پنجم گیربکس اتوماتیک
اگر تصمیم به خرید یا نحوه کارش یا دیدن فیلمش داری بیا تو سایت که همه چی اونجا هست
منتظر حضورتون توی سایت هستیم
http://www.etaco.co
چهارشنبه 18 شهریور 1394 09:08 ب.ظ
با سلام ویکیپدیا به هیچ وجه قابل استناد نیست هرکسی می تواند اونو تغیر بده می تونه
مثلا شما یک وبلاگ دارید می نویسید که جمعیت بوکان 350 هزار نفرهو می خواهید تو ویکی پدیا هم این امار نادرست باشه
شما اینو می نویسید تو بخش ویرایش ویکی پدیا بعد لینک این مطلب که نوشته بوکان 350 هزار نفره رو روی ویکی پدیا قرار می دید دیگه ویکی پدیا هم مشکلی پیش نمیاره و به راحتی هر کس که کمی تو اینترنت وارد باشه به راحتی می تونه ویکیپدیا رو تغیر بده

ویکیپدیا فارسی و کردی بوکان هم 50 الی 60 درصدش اصلا قابل استناد نیست و درست نیسست
بوران b.kaseb@chmail.irبا عرض سلام و تشکر حسن عزیز - کاملا صحیح است
سه شنبه 17 شهریور 1394 10:41 ب.ظ
سلاو کاکه کتیبی برایم افخمی زوور قدیمه و کوونه بەلام کتیبەکی بەنرخە! اما لەسەر سرچاوەکان و مالپەرەکان بەنزم ویکیپدیا باشتەرە.

بەفارسی: آقای کریمی با عرض سلام و علیکم؛

کتاب جناب افخمی هم منبع مناسبی است البته اگر دنبال تاریخ محلی شهرستان بوکان هستید اما اگر برای به دست آوردن آمار واطلاعات و تاریخ شهر در تلاشید به نظرم ویکی پدیا فارسی برای شما مناسب ترین باشد و معتبر تر.

بااجازه مدیر وبلاگ این توضیحات را دادم. امیدوارم دلخور نشده باشه

بوران b.kaseb@chmail.irعرض سلام و احترام - ویکیپدیای فارسی یا کردی به روزتر است اما متاسفانه قابل استنادتر نیست البته بگفته اهل فن - البته ویکی پدیای انگلیسی این وضعیت را ندارد .
دوشنبه 16 شهریور 1394 10:36 ب.ظ
سلام. کتابی یا سایتی وجود دارد که در مورد بوکان اطلاعات دقیقی را ارائه کرده باشد؟ اگر هست لطفا راهنمایی کنید. باتشکر
بوران b.kaseb@chmail.irضمن عرض ادب و احترام خدمت جناب کریمی عزیز - تاریخ فرهنگ و ادب مکریان بوکان نویسنده ابراهیم افخمی قیمت حدود 22000 تومان
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:53 ق.ظ
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
یکشنبه 15 شهریور 1394 09:38 ق.ظ
با ساخت وبلاگ در سیستم لاین بلاگ روزانه بیش از هزاران نفر بازدید داشته باشید.....
فقط کافیست مطالب خود را در لاین بلاگ نیز انتشار دهید

پس همین حالا وبلاگت رو روی لاین بلاگ بساز
www.lineblog.ir

دوستان زیادی توی لاین بلاگ وبلاگ دارن
تو هم به جمع اونا بپیوند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی